picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

skuteczne leczenie uzależnień

skuteczne leczenie uzależnień

Czy jest tutaj ktoś po terapii uzależnienia od alkoholu i mógłby podzielić się doświadczeniami? Jak w ogóle to wygląda w praktyce?

kobza84

Posty: 2

 
DDA to podobno ponad 60% polskiego społeczeństwa, więc dziwi mnie tak małe nasycenie ośrodkami leczenia uzależnień.

Tallulah32

Posty: 15

 
Leczenie wygląda w skrócie tak – diagnoza, odtruwanie (najczęściej obowiązkowe), terapia indywidualna i grupowa, rodzinna opcjonalne, później zapis do grup wsparcia i długoterminowe konsultacje w ramach nawrotów. Program AA ogólnie działa.

Morchepl

Posty: 14

 
Nie ma alkoholika chyba, który sam by wyszedł z nałogu, więc terapia obowiązkowo. Pewna chemia z kadrą wskazana. Podobno są zajęcia adaptacyjne, bezpłatne. Można zobaczyć, jak to wszystko od kuchni wygląda w takim ośrodku.

Nazswi45

Posty: 14

 
Trochę wstyd mówić, ale na detoks trafiłem, a później na terapię po imprezie integracyjnej. Po prostu się wystraszyłem, że nie panuję już dalej nad własnym życiem. Dyskretnie załatwiłem wszystko w Brodnicy Dolnej, ośrodek Want. Można do nich dzwonić non stop. Wziąłem normalnie zwolnienie lekarskie, później zaległy urlop i 8 tygodni tam spędziłem. Teraz oceniam, że najlepszych w życiu. Jest nacisk na praktyczne rozwiązywanie problemów i ogólnie zmianę osobowości. Widziałem, że leczyli znacznie gorsze przypadki od mojego.

Deffik

Posty: 12

 
Przyda się na pewno interdyscyplinarny zespół terapeutyczny, w tym wsparcie od wyleczonych alkoholików i rodziny. No i nie zatrzymujcie się na jednym ośrodku w razie czego, tylko odnawiajcie terapię w razie większych kryzysów.

Thaniell

Posty: 17

 
Tylko nie zawężaj leczenia do psychoterapii, bo to tylko drobny wycinek dochodzenia do pełnej sprawności. Trzeba też pracować nad kwestiami fizycznymi, doprowadzić organizm do porządku.

TomekK

Posty: 4

 
Na początku mocno intensywna terapia, a po pojawieniu się pierwszych, pozytywnych zmian można nieco zwolnić i zastanowić się nad leczeniem bliżej miejsca zamieszkania.

warter88

Posty: 2