picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Arduino - POMOCY!!

Arduino - POMOCY!!

Hej.

Dziś jestem na etapie poszukiwania najlepszego wyświetlacza, który będzie funkcjonował jako Arduino LCD. Macie jakieś doświadczenie w zakresie dokonywania podobnego wyboru?

Dzięki z góry za rady.

mniszek55

Posty: 11

 
Wśród płytek deweloperskich moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Arduino Mega. Miałem z nią do czynienia częstokroć i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nią zawieść. Swój nabycie realizowałem w tym sklepie: http://abc-rc.pl/Arduino. Bardzo dobry poziom obsługi klienta, odpowiadają wyczerpująco na wszystkie pytania. 100% satysfakcji. Jeszcze do nich wrócę :)

Leodewinek

Posty: 18

 
Przyznam szczerze, iż podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, jakie charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to bezproblemowa sprawa.

Sarenka

Posty: 20

 
Na podstawie Waszych informacji i doświadczeń dokonałem wyboru i kupiłem właściwy wyświetlacz Arduino LCD. Zastanawiałem się uprzednio nad tym, ile winien mieć kolumn, wierszy, co przekładało się na ilość znaków, jakie mieścił na ekranie. Dokonałem wyboru wyświetlacza z zielonym podświetleniem, choć miałem do wyboru jeszcze niebieskie :)

Dersei02

Posty: 13

 
Coraz częściej widzę na tym forum pytania o zestaw Arduino, co mnie niezwykle cieszy, albowiem zarówno od niego zaczynałem, a teraz jestem już zdecydowanie niezwyklej zaawansowany w ten klocki. Powiem szczerze, że zaczynając nie miałem zielonego pojęcia na ten temat, ale jak widać ciężką pracą człowiek jest w stanie rzeczywiście niezwykle sporo osiągnąć. Bez wahania kupujcie takie zestawy.

345_14

Posty: 13

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

Wwalczuś

Posty: 25

 
Widzę, że kilku kolegów na tym forum rozwiało już wątpliwości na temat tego, w jaki sposób dokonać wyboru zestawu Arduino.

Kierowałem się identycznymi kryteriami i to w moim wypadku zdało egzamin. Nie mam pewności czy dacie radę sprostać wyzwaniu, ale mi się udało tylko dzięki determinacji. Wielokrotnie miałem już ochotę zrezygnować z dalszej nauki.

Becik45

Posty: 19

 
Jeśli chodzi o płytki deweloperskie to moje uznanie zdobyła Arduino Mega. Cenię ją przede wszystkim za kompatybilność, którą pewnie także docenicie, jeśli zdecydujecie się na jej zakup. Ogromna ilość wejść i wyjść cyfrowych, nowy układ USB, rozmaite porty szeregowe – to tylko część zalet, o których możemy mówić w przypadku tej płytki.

korasek

Posty: 19